Pokaż panel boczny

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Nasza szkoła, jak co roku, włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Tropem Wilczym” organizowanej przez fundację „WOLNOŚĆ i DEMOKRACJA”.

Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat historii zbrojnego podziemia antykomunistycznego oraz tragicznych losów Żołnierzy Niezłomnych, którzy byli nieludzko katowani w ubeckich więzieniach i skazani na zapomnienie.

Aby uczcić pamięć Niezłomnych uczniowie wraz z nauczycielami udali się do Parku Zdrojowego i wzięli udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

Trasa biegu wynosiła symboliczne 1963 metry i prowadziła alejkami parkowymi. Gdy wszyscy uczestnicy powrócili na metę „Pod Grzybkiem” zostały wręczone nagrody zwycięzcom. Obchody zakończyły się wykonaniem wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Dzięki corocznemu uczestnictwu w biegu „Tropem Wilczym” oddajemy hołd bohaterom podziemia oraz pielęgnujemy pamięć i tożsamość narodową.

Galeria:

W kilku słowach

o naszej placówce

Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce Zdrój to placówka, która kładzie nacisk na bezpieczeństwo i rozwój uczniów. Zapewnia wsparcie podczas procesu leczenia oraz kontynuację nauki po powrocie do szkoły macierzystej. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu i odpowiednim warunkom pracy, umożliwia efektywną organizację zajęć. 

Nasza szkoła to miejsce integracji i promocji wartości patriotycznych.

Stawiamy na zdrowy styl życia, dbając o dobre nawyki żywieniowe i regularną aktywność fizyczną. Wszystko to składa się na unikalną atmosferę i pozytywne otoczenie, które sprzyjają rozwojowi uczniów.

Czytaj więcej

Informacje kontaktowe:

load