Pokaż panel boczny

W czwartek poprzedzający Święta Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się tradycyjne Jasełka. Temat jaki przedstawili aktorzy – „Święta mimo wszystko” – miał zwrócić uwagę widzów na to, co najważniejsze w tej Uroczystości. Często w ferworze przygotowań umyka nam istota tych świąt – spotkanie z przychodzącym Bogiem oraz z drugim człowiekiem. Aktorzy uwrażliwiali widzów, aby pomimo wszechobecnej komercjalizacji Świąt Bożego Narodzenia, nie zatracili się w gonitwie, ale przystanęli i zadumali się nad tą piękną tajemnicą. Na koniec występu uczniowie złożyli życzenia wszystkim obecnym i rozdali drobne słodkie upominki oraz stroiki. Pan Dyrektor zwracając się do społeczności szkolnej złożył życzenia bożonarodzeniowe i żywił nadzieję, że nadchodzący nowy 2024 rok będzie obfitował w same dobre chwile.

Po słowie Pana Dyrektora zostały również rozstrzygnięte konkursu na własnoręcznie wykonaną Szopkę Bożonarodzeniową oraz na kartkę świąteczną.

Po występie uczniów miało miejsce spotkanie świąteczne Dyrekcji, Nauczycieli oraz pracowników obsługi i zaproszonych gości. Spotkanie rozpoczęło się od odczytania fragmentu Ewangelii przez księdza katechetę, po czym Pan Dyrektor złożył wszystkim zebranym życzenia i rozpoczął tradycyjne łamanie się opłatkiem. Wspólne spotkanie przy stole obfitowało w wybrane tradycyjne potrawy i słodkości. Jasełka i spotkanie Świąteczne zaszczyciły swoją obecnością Szanowne Panie: Anna Źrubek – Prezes „Uzdrowiska Rabka” S.A., Monika Chlebek – dyrektor ds. leczenia „Uzdrowiska Rabka” S.A. oraz Lucyna Tomaszek – pielęgniarka naczelna.

Galeria:

W kilku słowach

o naszej placówce

Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce Zdrój to placówka, która kładzie nacisk na bezpieczeństwo i rozwój uczniów. Zapewnia wsparcie podczas procesu leczenia oraz kontynuację nauki po powrocie do szkoły macierzystej. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu i odpowiednim warunkom pracy, umożliwia efektywną organizację zajęć. 

Nasza szkoła to miejsce integracji i promocji wartości patriotycznych.

Stawiamy na zdrowy styl życia, dbając o dobre nawyki żywieniowe i regularną aktywność fizyczną. Wszystko to składa się na unikalną atmosferę i pozytywne otoczenie, które sprzyjają rozwojowi uczniów.

Czytaj więcej

Informacje kontaktowe:

load