Pokaż panel boczny

Spotkanie opłatkowe zorganizowane 21 grudnia 2023 roku odbyło się w otoczeniu bogatej świątecznej dekoracji oraz oryginalnie wykonanych bożonarodzeniowych szopek. Były to prace nadesłane do naszej placówki w związku z ogłoszonym Ogólnopolskim Konkursem Plastycznym- „Szopka Bożonarodzeniowa”, którego celem było kultywowanie tradycji świątecznych, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań artystycznych oraz prezentacja szopki bożonarodzeniowej jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej. Prace wykonane zostały w formie przestrzennej, różnym formacie i technice. Wyróżniała się dostojna szopka krakowska z elementami architektury Krakowa i bogatym wnętrzem, w którym odnaleźć można było nie tylko postaci biblijne, ale także symbole: Lajkonika-konika zwierzynieckiego oraz  smoka wawelskiego. Wśród nagrodzonych prac znalazły się także: piękna w swej prostocie i symbolice szopka wykonana w drewnie, kolorowe szopki z papieru, słomy i plasteliny. Każda z prac była inna i każda skupiała uwagę odbiorców.  

Lista nagrodzonych prac: 

Kategoria wiekowa I-IV SP: 

  • I miejsce:  Oleg Poznański, Liliana Prangel, Aleksandra Rejdych 
  • II miejsce:  Liliana Szadkowska- Siewior 

Klasy V-VIII:  

  • I miejsce: Anastasiia Kurys 
  • II miejsce: Wojciech Chanas 

I-IV Szkoła Ponadpodstawowa: 

  • I miejsce: Patryk Kmak 
  • II miejsce Igor Kręgowski 

Organizatorzy: Dorota Stożek, Wioletta Górska, Dorota Okrzejska, Katarzyna Woszek- Pociecha 

Galeria:

W kilku słowach

o naszej placówce

Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce Zdrój to placówka, która kładzie nacisk na bezpieczeństwo i rozwój uczniów. Zapewnia wsparcie podczas procesu leczenia oraz kontynuację nauki po powrocie do szkoły macierzystej. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu i odpowiednim warunkom pracy, umożliwia efektywną organizację zajęć. 

Nasza szkoła to miejsce integracji i promocji wartości patriotycznych.

Stawiamy na zdrowy styl życia, dbając o dobre nawyki żywieniowe i regularną aktywność fizyczną. Wszystko to składa się na unikalną atmosferę i pozytywne otoczenie, które sprzyjają rozwojowi uczniów.

Czytaj więcej

Informacje kontaktowe:

load