Pokaż panel boczny

Święto Narodowe Trzeciego Maja 30 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona świętom majowym.

Było to wydarzenie, które miało na celu upamiętnić ważne daty w historii Polski oraz wzbudzić wśród uczniów poczucie patriotyzmu i dumy narodowej. Akademia rozpoczęła się od uroczystego wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego, "Mazurka Dąbrowskiego".

Następnie prowadzący przypomnieli, jakie znaczenie mają poszczególne święta obchodzone w maju: 1 maja - Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, oraz 3 maja - Święto Konstytucji. W trakcie akademii przedstawiono rys historyczny związany z Konstytucją 3 maja. Uczniowie dowiedzieli się o okolicznościach jej uchwalenia w 1791 roku oraz o znaczeniu, jakie miała dla historii Polski i Europy. Podkreślono, że była to pierwsza w Europie i druga na świecie (po Konstytucji Stanów Zjednoczonych) nowoczesna konstytucja, która wprowadzała szereg reform mających na celu umocnienie państwa polskiego. W programie akademii znalazło się również miejsce na pieśni patriotyczne, które z pewnością przywołały wspomnienia i wzruszenia wśród nauczycieli oraz uczniów. To był dzień pełen patriotycznych uczuć, który z pewnością pozostanie w pamięci uczestników.

Galeria:

W kilku słowach

o naszej placówce

Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce Zdrój to placówka, która kładzie nacisk na bezpieczeństwo i rozwój uczniów. Zapewnia wsparcie podczas procesu leczenia oraz kontynuację nauki po powrocie do szkoły macierzystej. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu i odpowiednim warunkom pracy, umożliwia efektywną organizację zajęć. 

Nasza szkoła to miejsce integracji i promocji wartości patriotycznych.

Stawiamy na zdrowy styl życia, dbając o dobre nawyki żywieniowe i regularną aktywność fizyczną. Wszystko to składa się na unikalną atmosferę i pozytywne otoczenie, które sprzyjają rozwojowi uczniów.

Czytaj więcej

Informacje kontaktowe:

load