Zmień
Kontrast

Akcja „Szczoteczka dla Afryki” zakończona

We współpracy z wolontariuszami z MISEVI (Stowarzyszenie świeckich misjonarzy), w ramach projektu Projektu M 3 ( Młodzi- Misje-Madagaskar) działającymi w Polsce oraz na misjach na Madagaskarze i w Kazachstanie, Szkolny Klub Wolontariatu wraz z całą społecznością naszej szkoły, zbierał środki czystości: szczoteczki, pasty do zębów, mydła.
Dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich uczniów i pracowników ZSU, udało nam się zebrać ponad 120 szczoteczek, około stu past i mydeł.

Wszystko to 22 marca przekazaliśmy Pani Sylwii- wolontariuszce z MISEVI, która dziękując za pomoc, przekazała informację, że zebrane rzeczy będą przekazane dzieciom w położonym na południu Madagaskaru Fort Dauphin.

Wszystkim , którzy zaangażowali się w akcję Dziękujemy. Szczególne podziękowania należą się przedszkolakom z Przedszkola Przy Szkole Podstawowej nr 3 w Rabce Zdrój, które pod kierunkiem Pani Moniki Świder, wsparły naszą zbiórkę, przekazując nam zebrane przez siebie szczoteczki, pasty i mydła.

W ramach dalszej współpracy z MISEVI nasza szkoła organizuje zbiórkę środków opatrunkowych, dezynfekcyjnych, które przez wolontariuszy będą zawiezione do zorganizowanych przez misjonarzy, punktów medycznych w Kazachstanie.