Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Strona dla uczniów
Matura 2016
Wewnątrzszkolna instrukcja
przygotowania i organizacji egzaminu maturalnego
w roku szkolnym 2015/2016
Harmonogram egzaminu maturalnego
w roku szkolnym 2015/2016
Opłata za egzamin maturalny
w roku szkolnym 2015/2016
Więcej dla maturzystów tutaj>>>>>
Filmy o sprawdzianach i egzaminach maturalnych/www.okekrakow.tv
WYPRAWKA SZKOLNA 2015
POMOC FINANSOWA UCZNIOM NA ZAKUP PODRĘCZNIKÓW
W RAMACH PROGRAMU "WYPRAWKA SZKOLNA"
1) O pomoc finansową mogą ubiegać się uczniowie klas II, których dochód na 1 osobę w rodzinie nie przekracza 456 zł netto.
2) Wniosek o pomoc finansową składa się do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2015/2016 w terminie do dnia 10 września 2015 roku.
3) Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodów wszystkich członków rodziny ucznia z miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku.
4) Zwrot kosztów zakupu podręczników nastąpi po przedłożeniu dowodu zakupu-faktury VAT-wystawionej imiennie na ucznia lub jego rodzica.
WNIOSKI DO POBRANIA W SEKRETARIACIE SZKOŁY.
Zapraszamy!
Wykaz podręczników do klasy I Liceum Ogólnokształcącego
Wykaz podręczników do klasy I Liceum Ogólnokształcącego
w Zespole Szkół Uzdrowiskowych w Rabce
w roku szkolnym 2015/2016
1
Język polski „PONAD SŁOWAMI”
Małgorzata Chmiel,
Eliza Kostrzewa
NOWA ERA
2
Język angielski New Horizons 2
P.Radley,
D.Simons,
C.Campbell,
M.Wieruszewska
OXFORD
3
Język niemiecki Alles Klar 1a
K.Łuniewska
U.Tworek
Z.Wąsik
M.Zagórna
WSiP
4
Historia
„CIEKAWI ŚWIATA”
Janusz Ustrzycki `
OPERON
5
Fizyka
„FIZYKA I ASRTONOMIA”
Piotr Walczak
Grzegorz F.Wojewoda
OPERON
6
Matematyka
„CIEKAWI ŚWIATA”
Kinga Gałązka
OPERON
7
Chemia
Chemia
Seria „Ciekawi Świata”
Joanna Meszko
OPERON
8
Biologia „BIOLOGIA NA CZASIE” – zakres podstawowy.
Emilia Bonar, Weronika Krzeszowiec-Jeleń, Stanisław Czachorowski
NOWA ERA
„BIOLOGIA NA CZASIE”. Zakres rozszerzony.
Marek Guzik, Ewa Jastrzębska, Ewa Pyłka-Gutowska
9
Geografia „OBLICZA GEOGRAFII”
Radosław Uliszak, Krzysztof Wiedermann
NOWA ERA
10
Edukacja dla bezpieczeństwa
„ŻYJĘ I DZIAŁAM BEZPIECZNIE”
Jarosław Słoma
NOWA ERA
11
Wiedza o kulturze
„SPOTKANIE Z KULTURĄ”
Monika Bokiniec,
Barbara Forysiewicz…
NOWA ERA
12
Wiedza o społeczeństwie
„W CENTRUM UWAGI”
Arkadiusz Janicki
NOWA ERA
13
Podstawy Przedsiębiorczości „PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI”
M.Biernacka,
J.Korba,
Z.Smutek
OPERON
14
Informatyka „Technologia informacyjna”
Grażyna Hermanowska,
Wojciech Hermanowski
OPERON
15
Religia Jestem świadkiem Chrystusa w kościele.
Praca zbiorowa pod redakcją Ks. Zbigniewa Marek SJ
WAM
Podział godzin na rok szkolny 2015/2016 w LO w ZSU w Rabce
Podział godzin na rok szkolny 2015/2016 na oddziałach w ZSU w Rabce
Historia Zespołu Szkół
Ogólnokształcących
im. Prof. Macieja Leona Jakubowskiego
przy Instytucie Gruźlicy
i Chorób Płuc
w Rabce-Zdroju
Z inicjatywy prof. Dr. med.. Macieja Leona Jakubowskiego otwarto dnia 3.06.1887r.
w Rabce pierwszy w Polsce, a trzeci w Europie zakład leczniczy przeznaczony dla dzieci chorych na gruźlicę. Spadkobiercą tego Zakładu jest dzisiejszy Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w im. Jana i Ireny Rudników w Rabce.
Od 1.01.1953 roku na bazie dotychczasowego Zespołu Sanatoriów dla Dzieci Gruźliczych w Rabce powstał Dziecięcy Ośrodek Sanatoryjno - Prewencyjny, a stanowisko naczelnego dyrektora objął dr med. Mieczysław Milewski.
Od dnia 1.02. 1955r. kierownikiem pedagogicznym został mgr Władysław Leśniak. Powstały wtedy samodzielne punkty szkolne , a dotychczasowe doświadczenia w zakresie pracy z dziećmi leżącymi doprowadziły do opracowania, wraz z gronem lekarzy, podziału na grupy leczniczo – wychowawcze. Podział ten zakładał różnicowanie programu nauczania w zależności od wydolności terapeutycznej każdego dziecka.
W tym też okresie wprowadzono wspólne z pedagogami wizyty lekarskie oraz okresowe kontakty nauczycieli z rodzicami. Nasiliła się praca pedagogów, których wskazania mają charakter coraz bardziej konkretny i praktyczny.
Prof. dr hab. n. med. Jan Rudnik objął prowadzenie Zakładu od 15.08.1956 r. Za jego to rządów nastąpiła pełna konsolidacja działań medycznych i pedagogicznych .
W kwietniu 1962 r. szkoły nasze zostały przekazane pod bezpośredni nadzór Wydziału Oświaty Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Nowym Targu.
Z dniem 1. 01. 1963 r. przedłużono jednostkę lekcyjną do 45 minut
z obowiązkowymi ćwiczeniami śródlekcyjnymi, a korzyści stąd płynące były podłożem decyzji wprowadzenia tego systemu do wszystkich szkół w Polsce.
W związku z objęciem przez mgr Władysława Leśnika stanowiska Przewodniczącego Miejskiej Rady Narodowej w Rabce z dniem 1. 09. 1965 r kierownictwo pedagogiczne objęła mgr Zofia Lohn.
1. 03. 1966 r. dotychczasowy zakład, zostaje przemianowany na Dziecięcy Ośrodek Chorób Płuc. Stworzone zostały warunki do nauki, rozbudzano zainteresowania i specyficzne uzdolnienia dziecka przewlekle chorego w szkole, której budowę zakończono 1.09.1969 r.- szkoła została Pomnikiem Tysiąclecia. Dnia 3 czerwca 1973 roku w trakcie uroczystości Międzynarodowego Dnia Dziecka w roku Jubileuszowym 25 – lecia działalności Dziecięcego Ośrodka Chorób Płuc w Rabce naszej szkole nadano imię Profesora Macieja Leona Jakubowskiego.
W styczniu 1975 r. DOChP zmienia swój profil leczniczy, staje się Oddziałem Terenowym Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, powstaje szereg specjalistycznych Klinik, a w nauczaniu i wychowaniu następuje kolejna integracja.
Od roku 1994 do dnia 31.08.2008 r. nasza placówka działała pod nazwą Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Prof. Macieja Leona Jakubowskiego przy Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce. Realizowane były programy edukacyjne w : szkole podstawowej specjalnej, gimnazjum specjalnym i liceum.
Opieką dydaktyczno - wychowawczą obejmowane były dzieci przewlekle chore leczone w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce ( choroby i wady układu oddechowego, astma , przewlekłe choroby oskrzeli i płuc, mucowiscydoza, gruźlica, nowotwory płuc).
Celami i zadaniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy IGiChP w Rabce były
w szczególności: przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w integracji ze społeczeństwem oraz wspomaganie, w dostępnym nauczycielom zakresie procesu leczenia i rewalidacji; zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do ukończenia szkoły; sprawowanie opieki nad uczniami- pacjentami odpowiednio do ich potrzeb oraz możliwości szkoły.
Dyrektorami Szkoły Podstawowej Nr 1 , a następnie Zespołu Szkół Ogólnokształcących , Ośrodka Szkolno – Wychowawczego i ponownie Zespołu Szkół Ogólnokształcących byli kolejno: Pani Malwina Barycz, Janina Siekańska,
mgr Zofia Lohn, mgr Tadeusz Dymon, mgr Adam Żywczak, mgr Urszula Andruszewska,
mgr Anna Cholewa, PO mgr Bogdan Zaliński, mrg Halina Langer i mgr Urszula Dec-Palarczyk.
Z dniem 31 września 2008r. na mocy Uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego rozwiązany został Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Prof. Macieja Leona Jakubowskiego przy Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce. Zlikwidowane zostały Szkoła Podstawowa
i Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Prof. Macieja Leona Jakubowskiego przy Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce. Liceum funkcjonujące dotychczas w Zespole Szkół włączono do Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce. Uczniowie zlikwidowanych szkół mają zapewnioną możliwość kontynuowania nauki w Szkole Podstawowej i Gimnazjum funkcjonującym w strukturze Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce.