Zmień
Kontrast

Osoby uhonorowane

Józef Mateja

JÓZEF MATEJA

Otrzymał tytuł Przyjaciel Szkoły Uzdrowiskowej za odwagę w podejmowaniu decyzji stwarzających bezpieczne warunki leczenia i nauki dla dzieci i młodzieży.

Dzięki staraniom Pana Dyrektora zakończona została budowa Zakładu Przyrodoleczniczego, aby dzieci mogły korzystać z zabiegów balneologicznych. Systematycznie i konsekwentnie remontował budynki sanatoryjne dostosowując ich infrastrukturę do potrzeb dzieci. Zaprojektował plac zabaw dla dzieci przy Szpitalu Kardiologii Dziecięcej ,,Olszówka’’. W trosce o edukację uczniów podjął trud budowy nowej szkoły, w której obecnie jesteśmy, aby w jak najlepszych warunkach dzieci i młodzież mogła kontynuować naukę podczas pobytu w sanatorium.

Pan Dyrektor będąc na zasłużonej emeryturze nadal uczestniczy w ważnych wydarzeniach życia społeczności szkolnej, chętnie spotka się z małymi kuracjuszami rozbudzając w nich zainteresowania podróżnicze, których jest pasjonatem. Za wieloletnią pracę na rzecz dzieci został odznaczony Orderem Uśmiechu. Jest również członkiem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

zobacz zdjęcia w galerii: Józef Mateja