Pokaż panel boczny

JÓZEF MATEJA

Otrzymał tytuł Przyjaciel Szkoły Uzdrowiskowej za odwagę w podejmowaniu decyzji stwarzających bezpieczne warunki leczenia i nauki dla dzieci i młodzieży.

Dzięki staraniom Pana Dyrektora zakończona została budowa Zakładu Przyrodoleczniczego, aby dzieci mogły korzystać z zabiegów balneologicznych. Systematycznie i konsekwentnie remontował budynki sanatoryjne dostosowując ich infrastrukturę do potrzeb dzieci. Zaprojektował plac zabaw dla dzieci przy Szpitalu Kardiologii Dziecięcej ,,Olszówka’’. W trosce o edukację uczniów podjął trud budowy nowej szkoły, w której obecnie jesteśmy, aby w jak najlepszych warunkach dzieci i młodzież mogła kontynuować naukę podczas pobytu w sanatorium.

Pan Dyrektor będąc na zasłużonej emeryturze nadal uczestniczy w ważnych wydarzeniach życia społeczności szkolnej, chętnie spotka się z małymi kuracjuszami rozbudzając w nich zainteresowania podróżnicze, których jest pasjonatem. Za wieloletnią pracę na rzecz dzieci został odznaczony Orderem Uśmiechu. Jest również członkiem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

zobacz zdjęcia w galerii: Józef Mateja

W kilku słowach

o naszej placówce

Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce Zdrój to placówka, która kładzie nacisk na bezpieczeństwo i rozwój uczniów. Zapewnia wsparcie podczas procesu leczenia oraz kontynuację nauki po powrocie do szkoły macierzystej. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu i odpowiednim warunkom pracy, umożliwia efektywną organizację zajęć. 

Nasza szkoła to miejsce integracji i promocji wartości patriotycznych.

Stawiamy na zdrowy styl życia, dbając o dobre nawyki żywieniowe i regularną aktywność fizyczną. Wszystko to składa się na unikalną atmosferę i pozytywne otoczenie, które sprzyjają rozwojowi uczniów.

Czytaj więcej

Informacje kontaktowe:

load