Stowarzyszenie MISEVI Polska to część międzynarodowego Stowarzyszenia Świeckich Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Stowarzyszenie wywodzi się z Hiszpanii i zostało założone w latach 90. XX wieku, od tamtej pory realizuje wiele projektów misyjnych na całym świecie. MISEVI czyli LUDZIE: Stowarzyszenie łączy młodych ludzi, którzy wierząc, że świat można zmienić, w realny sposób wspierają tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy.
MISEVI czyli ŚWIECCY MISJONARZE:
Na Stowarzyszenie składają się trzy projekty, w ramach których wolontariusze, wyjeżdżając na zagraniczne placówki misyjne, wspierają w pracy Księży Misjonarzy i Siostry Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Madagaskar, Benin, Ukraina – to tam możecie nas znaleźć! Jesteśmy w szkołach, ośrodkach zdrowia, na wioskach i na ulicach, w bibliotece, internacie, na szkolnej stołówce, w łaźniach i w medycznym busie, wszędzie tam, gdzie możemy pomóc. Pracujemy wśród niedożywionych dzieci, również tych, które większość swojego życia spędzają na ulicy, wśród ofiar przemocy w rodzinie, chorych, których nie stać na leczenie i rehabilitację, bezdomnych i osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
"Kochajmy Boga – ale niech to będzie poprzez trud naszych rąk i w pocie czoła". ~Św. Wincenty a Paulo
MISEVI czyli SZANSA:
Chcemy, aby to co robimy, było dla naszych podopiecznych szansą: na lepszy start, na ochronę zdrowia, powrót do życia w społeczeństwie, na dostęp do szkół, rozwój pasji i wiary we własne możliwości. Szansą na ponowne poczucie się dla kogoś ważnym. Stwarzamy również możliwość dla tych, którzy chcą w misjach uczestniczyć, zarówno wyjeżdżając, jak i wspierając nasze działania w Polsce.
20 października gościliśmy w naszym liceum wolontariuszy Stowarzyszenia MISEVI Polska. Panie przedstawiły licealistom działania stowarzyszenia w krajach, gdzie bezinteresowna pomoc duchowa i materialna jest niezbędna do życia. Prezentacja multimedialna była okazją do zapoznania się z konkretnymi działaniami prowadzonymi przez wolontariuszy stowarzyszenia. Spotkanie zakończyło się zaproszeniem do współpracy poprzez zaangażowanie własne w dziełach stowarzyszenia m.in. zbiórkę środków opatrunkowych, przyborów szkolnych i datki pieniężne. Licealiści w ramach szkolnego wolontariatu podejmą wyzwanie udzielenia pomocy.