Pokaż panel boczny
11 listopada obchodzimy w naszym kraju Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji, w piątek - 10 listopada, dzieci i młodzież Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce-Zdroju przygotowały program artystyczny, aby uczcić 105 rocznicę odzyskania wolności po latach zaborów. O godzinie 11.11, w ramach przystąpienia Szkoły do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu", wszyscy odśpiewali "Mazurek Dąbrowskiego". Podczas występu uczniów usłyszeliśmy piękne wykonania pieśni patriotycznych oraz zobaczyliśmy niezwykle przejmującą pantomimę, symbolicznie obrazującą rozbiory Polski i strach, jaki panował wówczas wśród ludzi. Uczniowie przybliżyli również radosny nastrój odzyskanej niepodległości między innymi poprzez odśpiewanie „Pierwszej Kadrowej”. Występ młodych artystów przyjęty został ze wzruszeniem i powagą.
Po akademii rozpoczął się przegląd pieśni patriotycznych. Każda z klas zaprezentowała wybrany utwór, a na koniec rodzice i nauczyciele odśpiewali wspólnie pieśń legionową pt.„Wojenko, wojenko”.

Galeria:

W kilku słowach

o naszej placówce

Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce Zdrój to placówka, która kładzie nacisk na bezpieczeństwo i rozwój uczniów. Zapewnia wsparcie podczas procesu leczenia oraz kontynuację nauki po powrocie do szkoły macierzystej. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu i odpowiednim warunkom pracy, umożliwia efektywną organizację zajęć. 

Nasza szkoła to miejsce integracji i promocji wartości patriotycznych.

Stawiamy na zdrowy styl życia, dbając o dobre nawyki żywieniowe i regularną aktywność fizyczną. Wszystko to składa się na unikalną atmosferę i pozytywne otoczenie, które sprzyjają rozwojowi uczniów.

Czytaj więcej

Informacje kontaktowe:

load