Pokaż panel boczny

Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej w naszej szkole odbyło się wieloetapowo. Przygotowania rozpoczęły się już od początku nowego roku szkolnego. Na lekcjach języka polskiego uczniowie zapoznawali się z problematyką i przewodnimi motywami obecnymi w powieści. Oglądali i omówili fragmenty ekranizacji, przeczytali i zilustrowali treść legendy o Janie i Cecylii, wykonali scenografię i przygotowali kostiumy.

Dzisiaj uczniowie w stylizowanych strojach z epoki, wczuwszy się w rolę Justyny, Jana, Marty i Anzelma, przeczytali wybrany fragment powieści. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali staropolską pieśń „Ja pójdę górą”, przy fantastycznym akompaniamencie klarnetu.

Aby utrwalić wrażenia związane z powieścią, uczniowie  wybrali inspirujące cytaty z utworem i opracowali gazetkę tematyczną.

Galeria:

W kilku słowach

o naszej placówce

Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce Zdrój to placówka, która kładzie nacisk na bezpieczeństwo i rozwój uczniów. Zapewnia wsparcie podczas procesu leczenia oraz kontynuację nauki po powrocie do szkoły macierzystej. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu i odpowiednim warunkom pracy, umożliwia efektywną organizację zajęć. 

Nasza szkoła to miejsce integracji i promocji wartości patriotycznych.

Stawiamy na zdrowy styl życia, dbając o dobre nawyki żywieniowe i regularną aktywność fizyczną. Wszystko to składa się na unikalną atmosferę i pozytywne otoczenie, które sprzyjają rozwojowi uczniów.

Czytaj więcej

Informacje kontaktowe:

load