Zmień
Kontrast

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2022 roku, w Dniu Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klas pierwszych Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego przy ZSU, które dla uczniów jest symbolem dojrzałości uczniowskiej i przynależności do społeczności szkolnej.
Do sali wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Zebranych powitał ciepło Pan Dyrektor Krystian Mordarski. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając rzetelnie wypełniać swoje szkolne obowiązki, zachowywać godną postawę moralną i obywatelską oraz systematycznie dążyć do rozwoju swojej osobowości. Po złożeniu ślubowania Dyrektor Szkoły dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.
Następnie uczniowie szkoły podstawowej przedstawili przygotowany z okazji DEN montaż słowno-muzyczny, w którym do zobrazowania poszczególnych lekcji posłużyły humorystycznie dobrane cytaty z różnych znanych piosenek.

Po południu na uroczystej radzie pedagogicznej dyrektor docenił nauczycieli wręczając im Nagrodę Dyrektora Szkoły. W imieniu służby zdrowia pani doktor Anna Mrózek wraz z paniami oddziałowymi przekazały na ręce dyrektora i kierownika wychowania piękne kwiaty z podziękowaniami i życzeniami dla całego grona pedagogicznego.

To był dzień uroczysty, pełen wrażeń, któremu towarzyszyły płynące z serca życzenia i podziękowania.

Galeria