10 listopada w Zespole Szkół Uzdrowiskowych miała miejsce piękna uroczystość patriotyczna z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu" i o godzinie 11. 11 wszyscy odśpiewali "Mazurek Dąbrowskiego". Podczas uroczystej akademii przypomniano o najważniejszych wydarzeniach z historii naszej Ojczyzny, zabrzmiały strofy polskich poetów i wzruszające pieśni legionowe. Prowadzący uroczystość nawiązali do obecnej sytuacji za naszą wschodnią granicą i zaakcentowali, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Trzeba jej strzec, dbać o tożsamość narodową i nigdy nie zapominać o naszych bohaterach, którzy oddali życie, abyśmy mogli dorastać w wolnym kraju. Po akademii rozpoczął się konkurs pieśni patriotycznych i każda z klas zaprezentowała wybrany utwór.

Galeria

W kilku słowach

o naszej placówce

Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce Zdrój to placówka, która kładzie nacisk na bezpieczeństwo i rozwój uczniów. Zapewnia wsparcie podczas procesu leczenia oraz kontynuację nauki po powrocie do szkoły macierzystej. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu i odpowiednim warunkom pracy, umożliwia efektywną organizację zajęć. 

Nasza szkoła to miejsce integracji i promocji wartości patriotycznych.

Stawiamy na zdrowy styl życia, dbając o dobre nawyki żywieniowe i regularną aktywność fizyczną. Wszystko to składa się na unikalną atmosferę i pozytywne otoczenie, które sprzyjają rozwojowi uczniów.

Czytaj więcej

Informacje kontaktowe:

load