Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, przepełniony magią wigilijnej nocy, przebaczania, miłości, radości oraz składania sobie życzeń, śpiewania kolęd i wręczania bliskim prezentów. Na takie właśnie prezenty czekają pacjenci pawilonu II w IGiCHP. Żeby dobrze przygotować się do spotkania z Mikołajem uczniowie już 5 grudnia zapoznali się z prawdziwą historią św. Biskupa Mikołaja, układali historyjkę obrazkową do opowiadania, puzzle, rozwiązywali zadania i rebusy. Dużą atrakcją okazała się wirtualna podróż do wioski i udział w kuligu św. Mikołaja przy użyciu okularów VR zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Wychowankowie mogli zmierzyć się także w rywalizacji drużynowej. Reprezentanci za pomocą dotyku musieli wyciągnąć odpowiednie prezenty z worka św. Mikołaja, jedna drużyna atrybuty do pieczenia pierniczków, druga na stół wigilijny. Następnym zadaniem drużyn było zapakowanie najmniejszej osoby jako prezent świąteczny. Wszyscy spisali się na medal. Mamy nadzieję, że Mikołaj doceni nasze wysiłki, aby godnie Go przyjąć 6 grudnia.
 

W kilku słowach

o naszej placówce

Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce Zdrój to placówka, która kładzie nacisk na bezpieczeństwo i rozwój uczniów. Zapewnia wsparcie podczas procesu leczenia oraz kontynuację nauki po powrocie do szkoły macierzystej. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu i odpowiednim warunkom pracy, umożliwia efektywną organizację zajęć. 

Nasza szkoła to miejsce integracji i promocji wartości patriotycznych.

Stawiamy na zdrowy styl życia, dbając o dobre nawyki żywieniowe i regularną aktywność fizyczną. Wszystko to składa się na unikalną atmosferę i pozytywne otoczenie, które sprzyjają rozwojowi uczniów.

Czytaj więcej

Informacje kontaktowe:

load